Laatst bijgewerkt op: 27/01/2026
Herman van Veen – Hilversum III

Original: Haindling (Duitse groep) – Lang scho nimmer g’sehn (1983). Deze groep rond Hans-Jürgen Buchner brengt vele albums uit in de periode 1982-2010. Dit nummer bereikt in het thuisland een 33e plek, iets dat ze alleen met single ‘Liebe’ (1992) nog weten te overtreffen.
De versie van van Veen komt van album ‘Signalen’ en stamt uit de tijd dat van Veen zeer produktief was. Zo stond de zanger ook in de theaters, maar is hij ook als acteur voor een groot publiek te zien. In speelfilm “Ciske de Rat” heeft hij namelijk een prominente rol als leraar en vertrouwenspersoon van Ciske. Over ‘Hilversum III’ zei hij het volgende: “Het is een liedje over de invloed van de radio, met name Hilversum 3, op het alledaagse leven van vandaag en hoe dat vroeger was.” Het instrumentale is exact overgenomen van Lang scho nimmer g’sehn, de tekst heeft Wilmink zelf bedacht.
In 2018 wordt bekend dat “Hilversum III” een plek in de Dikke van Dale krijgt. Het staat nu symbool voor het grijze verleden. De laatste jaren wordt de term zelfs gebruikt om een periode aan te duiden nádat Hilversum III daadwerkelijk bestond. De nostalgische sfeer die het oproept sprak (destijds #5 in de Top 40) en spreekt nog steeds velen aan. Zo is het immers nog jaarlijks te vinden in de Top 2000. In 2005 verscheen er van nu-metalband VanKatoen nog een cover, opgenomen voor een tribute-album voor Herman.
