Eliza Rose brengt jaren ’90 gevoel weer helemaal terug
‘B.O.T.A.’ staat voor ‘Baddest of them all’. ElizaRose is eenBritse DJ, zangeres en songwriter. Bijzondere is dat ze al vanaf 2012 actief is in de muziek, maar dit is haar 1e officiële release. Verder is er bijzonder weinig bekend over Rose. Maar sinds de track op Glastonbury werd gedraaid gaat het viral. Achter het alias Interplanetary Criminal zit de Britse dj/producer Zach Bruce, die met de instrumental kwam, met sample afkomstig van..
Origineel: Lisa Lisa & Cult Jam – Let the Beat Hit ‘Em (LL W/ Love RC Mix) (1991). De keyboardklanken die je kunt horen in het intro, is als sample ingezet in de gehele traxk ‘B.O.T.A.’. Dezelfde sample zal een enkeling nog herkennen, want Nils van Zandt maakte er ook gebruik van op ‘Feel like Dancing’ (uit 2015 met de stem van Sharon Doorson). Het is wel zo dat dit een remix betreft van het nummer dat destijds 3 weken in onze hitlijst stond. In de Amerikaanse r&b- en dancecharts steeg het naar de bovenste positie. Maar voor de in 1984 opgerichte groep rond Lisa Valez was dit wel de laatste echte hit. In 1991 voel ook het doek voor de formatie.
In een interview vertelde Eliza dat ze bewust een nostalgische sfeer aan de track wilde meegeven. Inspiratie voor de songtitel haalde de Britse zangeres en dj uit een filmposter van Quentin Tarantino’s 90’s-filmklassieker Jackie Brown. Muzikaal zoekt ze het in de hoek van de (retro-)dance en soul.
Nadat het Glastonbury-publiek Rose’s single zo enthousiast ontving sleepte de hype het nummer naar #1 in de Britse charts. Totaal onverwacht voor de DJ/zangeres: “It feels like I’m watching it from afar, which makes it even more surreal. It’s like I’m watching this happen to somebody else”. Luister hieronder naar B.O.T.A. en naar het origineel, met de sample gelijk vanaf de start.
Na het jarenlang rondneuzen in vele biografieën, naslagwerken over hitlijsten, albums, maar vooral het Originals boek van Arnold Rypens was de interesse allang gewekt. Maar dankzij de vele "originals" die Rob Stenders al heeft behandels in zijn radioshows, moest het er toch een keer van komen. Een site die alle nummers die een origineel (dwz covers, samples en andere gelijkenissen) bevatten uit de doeken doet en vooral ook aandacht besteedt aan het origineel, dat vaak (veel) minder tot geen aandacht krijgt. Https://www.originelehits.nl ziet het daglicht begin 2016 en heeft sindsdien vele nummers beschreven en een veelvoud aan aanverwante titels. Een site met veel muziekinfo, waarin alle muzieksoorten wel zo'n beetje aan bod komen, met toch wel de popmuziek in de kern. Met informatie van belangrijke bronnen als www.whosampled.com, www.secondhandsongs.com, www.songfacts.com, www.top.nl enz.
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel
Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.