Hooverphonic – Sometimes (2002)

Type Original: Sample
Auteur: Alex Callier, Scott Engel, John Maus

Laatst bijgewerkt op: 10/02/2026

Hooverphonic – Sometimes

Hooverphonic sometimes
Belgische groep, opgericht in 1995 met een kenmerkende filmische ambient sound. Is vooral in eigen land zeer succesvol.
sample sometimes Hooverphonic

Original: Walker Brothers – Young man cried (1966). Hooverphonic heeft voor Sometimes de strijkerssample uit dit nummer gehaald (luister helemaal onder). De groep bestond uit John Maus, Noel Scott Engel en Gary Leeds, maar allen gaven zichzelf (artiesten-)achernaam Walker. De groep kennen we vooral van nummers als ‘The Sun Ain’t Gonna Shine (Anymore)’ (oorspronkelijk Frankie Valli,1965). De zogenaamde broers (totaal geen familie) braken in Engeland door in ’65 met single ‘Love her’ en was het vooral de baritone stem van Engel (Walker) die opviel. Naast eerdergenoemde hit waren Walker Brothers ook succesvol met ‘My Ship Is Comin’ In’. Qua fanschare (vooral tienermeisjes) deden ze weinig onder voor die van The Beatles. ‘Young Man Cried’ was de B-kant van de (weinig succesvolle) single ‘Living Above Your Head’.

Door interne strubbelingen en artistieke verschillen, besloot de groep zichzelf op te heffen in 1968. Daarna was het vooral Scott die solo nog succes had, maar ook dat kalfde begin jaren ’70 weer af. Reden voor een hergroepering in 1974, hetgeen leidde tot album ‘No Regrets’, waarvan de titeltrack het prima deed (#7 NL). Na laatste album ‘Nite Flights’ (1978) doofde het vuur van Walker Brothers vrijwel definitief.

Geike Arnaert

Sometimes
We've got to sing this song
Sometimes
It takes us way too long
Sometimes
We've got to sing out of key

Hooverphonic en hun Sometimes was op ‘Mad about you’ (2000) na de best scorende titel met in Vlaanderen een #36. Het was de tweede single van conceptalbum ‘Hooverphonic Presents Jackie Cane’, dat het verhaal vertelde over een fictieve zangeres. In wezen in de plaat een vervolg op de single ‘Jackie Cane’ uit 2000. Zangeres van Hooverphonic op dat moment is Geike Arnaert, die later opduikt in Zoutelande met Bløf. Ze maakt van 1997-2008 deel uit van de Belgische formatie rond Alex Callier en Raymond Geerts. In 2020 keert Arnaert terug op het nest en zingt tegenwoordig nog steeds bij de groep. Sometimes is nog steeds één van de publieksfavorieten van Hooverphonic.

Robert

Na het jarenlang rondneuzen in vele biografieën, naslagwerken over hitlijsten, albums, maar vooral het Originals boek van Arnold Rypens was de interesse allang gewekt. Maar dankzij de vele "originals" die Rob Stenders al heeft behandels in zijn radioshows, moest het er toch een keer van komen. Een site die alle nummers die een origineel (dwz covers, samples en andere gelijkenissen) bevatten uit de doeken doet en vooral ook aandacht besteedt aan het origineel, dat vaak (veel) minder tot geen aandacht krijgt. Https://www.originelehits.nl ziet het daglicht begin 2016 en heeft sindsdien vele nummers beschreven en een veelvoud aan aanverwante titels. Een site met veel muziekinfo, waarin alle muzieksoorten wel zo'n beetje aan bod komen, met toch wel de popmuziek in de kern. Met informatie van belangrijke bronnen als www.whosampled.com, www.secondhandsongs.com, www.songfacts.com, www.top.nl enz.

Geef een reactie