PinkPantheress ft Zara Larsson – Statemind (2026)

Type Original: Sample
Auteur: John Davis, Caroline Ailin, Harrison Patrick Smith, Victoria Walker (PinkPantheress) ,Uzoechi Osisioma Emenike, Zara Larsson

Laatst bijgewerkt op: 26/03/2026

De sample achter Stateside

single cover van Stateside van PinkPantheress en Zara Larsson
Stateside van PinkPantheress en Zara Larsson is een frisse, dansbare poptrack die sterk leunt op nostalgische elementen. Het nummer valt op door zijn speelse productie, lichte melancholie en slimme samplekeuze. Het kwam al uit in september 2025, maar toen nog zonder Larsson. Een welke sample hebben we het dan over?
lp single van track met sample uit stateside van PinkPantheress Zara larsson

Original: La Pregunta – Shangri La (1978). Het betreft een strijkersample die je hier in kunt horen. Dit is op zijn beurt een disco‑remake van het nummer ‘Shangri‑La’ van The Four Coins (1957). We hebben het hier over een easy‑listening ballad geschreven door Matty Malneck en Robert Maxwell. Maar daar komt de sample niet vandaan, dus daar laten we het even bij. De track van La Pregunta was een typische late‑70’s Amerikaanse disco, die het goed deed als underground clubtrack. De personen achter deze track waren Doug King en John Davis, waarbij de laatste verantwoordelijk was voor het strijkerarrangement. Het hielp wel dat dit als nummer verscheen op Ultimate Breaks & Beats, een serie compilatiealbums, vol met invloedrijke samples. En dat leverde voor Shangri La al eerder samplegebruik op en niet van de minsten:

2e Uitgave van Stateside

PinkPantheress is een Britse zangeres, songwriter en producer. De nummers die ze maakt zijn vaak kort en bevatten muziekfragmenten uit de jaren 90 en 2000. In 2021 gingen een aantal nummers van haar viraal toen ze deze op TikTok plaatste. Door haar nummer Break It Off wist ze een platendeal te bemachtigen. In 2023 scoorde ze in ons land haar eerste hit met  ‘Boy’s A Liar Pt. 2’, een samenwerking met Ice Spice. Met Stateside scoort ze PinkPantheress haar 2e hit, in samenwerking met de Zweedse Zara Larsson. Ze zette Stateside eerst online als snippet en later als volledige track op haar mixtape/album ‘Fancy that’ (2025). Maar dat was een albumtrack en verscheen niet als single. Die uitvoering bevatte op haar beurt weer een sample van Adina Howard – Freak like me.

Top 40-notering

Luister bij 0:33in en 0:47min

Strijkersample kun je horen bij 2:00min

Robert

Na het jarenlang rondneuzen in vele biografieën, naslagwerken over hitlijsten, albums, maar vooral het Originals boek van Arnold Rypens was de interesse allang gewekt. Maar dankzij de vele "originals" die Rob Stenders al heeft behandels in zijn radioshows, moest het er toch een keer van komen. Een site die alle nummers die een origineel (dwz covers, samples en andere gelijkenissen) bevatten uit de doeken doet en vooral ook aandacht besteedt aan het origineel, dat vaak (veel) minder tot geen aandacht krijgt. Https://www.originelehits.nl ziet het daglicht begin 2016 en heeft sindsdien vele nummers beschreven en een veelvoud aan aanverwante titels. Een site met veel muziekinfo, waarin alle muzieksoorten wel zo'n beetje aan bod komen, met toch wel de popmuziek in de kern. Met informatie van belangrijke bronnen als www.whosampled.com, www.secondhandsongs.com, www.songfacts.com, www.top.nl enz.

Geef een reactie