Acda & de Munnik – Slaap zacht, Elisabeth (1998)

Type Original: Cover, vertaling
Auteur: Adam Duritz, Thomas Acda, Paul de Munnik, David Middelhoff

Laatst bijgewerkt op: 19/01/2026

Acda & de Munnik – Slaap zacht, Elisabeth

Slaap zacht Elisabeth
Thomas Acda en Paul de Munnik ontmoetten elkaar in 1989 voor het eerst op de Kleinkunstacademie te Amsterdam. In een kelder aan de Keizersgracht maken de twee al muziek, alvorens hun eerste theterstuk schrijven in 1991. In ’95 breken ze door met theaterprogramma ‘Zwerf’on’, muzikaal gebeurt dat pas in ’98. Nadat hun gelijknamige eerste album (met o.a. ‘ Als het vuur gedoofd is’) in ’97 verschijnt, gaat het in ’98 pas los met hitsingle ‘Niet of nooit geweest’. Dit nummer stamt van album ‘Naar huis, waarop andere grote hit ‘Het regent zonnestralen’ en albumtrack ‘Slaap zacht, Elisabeth’

Counting Crows – Goodnight Elisabeth (1996). Frontman Adam Duritz schrijft in het nummer over zijn lange afwezigheid omdat hij op tournee moet. Zijn vriendin Betsy zal het lang zonder hem moeten stellen en noemt Duritz verschillende plaatsen op waar de tournee langs leidt. Zo zingt Duritz ” I will wait for you in Baton Rouge I’ll miss you down in New Orleans”. Toch houdt de relatie geen stand, als hij terugkeert van tour, al blijft ze altijd een plek in zijn hart houden. Dat blijkt wel uit het feit dat hij haar ook in latere track “I Wish I Was A Girl” (1999) bezingt: “I wish for all the world that I could say, Hey, Elisabeth, you know I’m doing all right
these days.” Goodnight Elisabeth komt van 2e studioalbum Recovering_the_Satellites (waarop ook single ‘ A Long December’) en is een albumtrack.

Dat Counting Crows populair zijn onder Nederlandse artiesten is wel een gegeven, zie ook Holiday in Spain. Ook Frank Boeijen en Bettie Serveert (stonden in ’97/’98 in het voorprogramma van de Crows) schijnen gecharmeerd te zijn. En uiteraard Acda & de Munnik die van Goodnight Elisabeth een breekbare Nederklassieker heeft gemaakt, al verscheen het nooit als single. Er is wel een live-versie die als b-kantje verscheen op ‘Het regent zonnestralen’. Dat het ‘Slaap zacht, Elisabeth’ gewild is bij velen, blijkt wel uit de top 2000-notering in zowel 2019 als 2020.

Robert

Na het jarenlang rondneuzen in vele biografieën, naslagwerken over hitlijsten, albums, maar vooral het Originals boek van Arnold Rypens was de interesse allang gewekt. Maar dankzij de vele "originals" die Rob Stenders al heeft behandels in zijn radioshows, moest het er toch een keer van komen. Een site die alle nummers die een origineel (dwz covers, samples en andere gelijkenissen) bevatten uit de doeken doet en vooral ook aandacht besteedt aan het origineel, dat vaak (veel) minder tot geen aandacht krijgt. Https://www.originelehits.nl ziet het daglicht begin 2016 en heeft sindsdien vele nummers beschreven en een veelvoud aan aanverwante titels. Een site met veel muziekinfo, waarin alle muzieksoorten wel zo'n beetje aan bod komen, met toch wel de popmuziek in de kern. Met informatie van belangrijke bronnen als www.whosampled.com, www.secondhandsongs.com, www.songfacts.com, www.top.nl enz.

Geef een reactie