last dinner party This town ain't big
| |

The Last Dinner Party – This Town ain’t big enough for both of us (2024)

Estimated reading time: 3 minutes

Home » Hit en origineel » The Last Dinner Party – This Town ain’t big enough for both of us (2024)
Last dinner party this town ain't big enough
Londense indiegroep, bestaande uit 5 dames, die in 2023 doorbrak in de UK met single ‘Nothing Matters’. Muziek magazines omschreven de sound als bombastische artrock, waar hun verschijning prima bij aansluit. Deze cover past dan ook helemaal in het plaatje van The Last Dinner Party..
sparks this town ain't big enough
Ron (l) en Russell Mael (m), waarbij eerstgenoemde vooral opviel door zijn Charlie Chaplin-achtige snor

Original: Sparks – This Town ain’t big enough for both of us (1974). Een zeer opvallend duo, bestaande uit de broers Ron en Russell Mael, afkomstig uit Los Angeles. Met scherpzinnige teksten en een eigenzinnige uitstraling was dit wel één van de meest uitgesproken groepen uit de 70’s. In 1968 opgericht als “Halfnelson” onder welke naam ze een gelijknamig album uitbrachten in ’71. Nadat ze in ’72 waren omgedoopt naar “Sparks” volgde langzaam maar zeker een zegetocht in Europa. Dat ze niet in het thuisland aansluiting kregen maar wel met Europa had toch te maken met hun invloeden. De broers hadden meer met Britse groepen als The Who, T-Rex en The Kinks dan met Amerikaanse (heersende) folkhype.

Vrouwenstem in This Town ain’t big enough?

De echte doorbraak van de artpop-/rockgroep volgde in ’74 met single This Town Ain’t Big Enough for Both of Us afkomstig van album ‘Kimono my House’. Niet veel later verscheen het bijzondere duo in Top of the Pops. Bijzonder vanwege de hyperactieve Russell, wiens stem dankzij een ongekend stembereik ook de falset kon halen. Velen dachten dan ook een vrouwelijke stem te horen, dat in combinatie met een grote bombast hoogst opmerkelijk was.

Vergelijkbare berichten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *